Кілійський район Одеської області

Населення району мешкає в 20 населених пунктах, з них 2 міста, 16 сіл та 2 селища, що входять до 2 міських і 13сільських рад. Адміністративний центр району — місто Кілія. Чисельність наявного населення району на 1 грудня 2011року становила 53 646 осіб, з них 55% складає міське населення.

Кілійський район розташований у зоні помірно-континентального клімату. Різниця в температурі по району досягає 5 °C. Середньорічна температура становить +11,1 °C. Зима м’яка, коротка та малосніжна з частими відлигами, триває з середини листопада до кінця березня (4,5 місяці), середня температура становить +0,8 °C.

На території району знаходяться великі запаси поверхневих вод, що належать басейнам річки Дунай та Північного Причорномор’я. На півдні протікає головна водна артерія Європи — річка Дунай, а саме Кілійське гирло, 58 км якого належать до території району. Річка має важливе господарське значення у зрошуванні, судноплавстві, та у забезпеченні питною водою мешканців регіону. На лівобережжі нижнього Дунаю, в долині від Кілійського гирла на північ є чимало водоймищ, серед них малі річки місцевого значення: Дракуля (по району 21,2 км), Нерушай (12 км), Єнікой (11,5 км), Аліяга (8,7 км), і Киргиж-Китай (5,5 км); 3 проточні балки: Приозерна (5,5 км), Каназир (5 км) і Казейка (4,8 км), близько 100 малих гирл, річечок і струмків, та близько 100 озер, лиманів і ставків з обсягом води близько 8 млн м³

По території району проходить автошлях Ростов — Одеса — Рені E87 М15

Адреса районної держ. адміністрації: Кілія, вул. Леніна, 44, веб сторінка http://kiliya-rda.odessa.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
Required fields are marked:*

*