© 2016 . All rights reserved.

Аномально високі температури у лютому цього року спостерігалися не тільки в Україні

У нас в Україні вже давно звикли, що лютий за своїми погодними умовами не зовсім відповідає своїй назві. Місяць лютий поточного року перевищив рекорди по багатьох містах нашої країни, спостерігалися високі температури.

Звісно, це тенденція не окремих місць України, чи країни в цілому, а особливості глобального поля температури всієї планети. Досліджуючи глобальну температуру, у NASA надають інформацію, що лютий останнього  року став найжаркішим за останні 137 років. Глобальна температура – показник, що являяє собою осереднену температуру по одній або двум півкулям Землі зу урахуванням фізичної площини широтних зон. Цей показник харктеризує термічний стан планетарної кліматичної системи.

Аномально високі температури у лютому 2016 р.

Відомо, що глобальна температура повітря нижніх шарів атмосфери вже давно має тренд на зростання, проте як висловлюється кліматолог NOAA Джессика Блунден (Jessica Blunden )  температурний режим останнього місяця лютого виглядає як у науково фантастичному фільмі, нібито виміри температур 2030 року хтось взяв і переніс у сьогодення.

Аномально високі температури у лютому 2016 р.

Кліматологи виділяють дві причини стосовно аномально швидкого зростання температур:

  • Глобальне потепління, що має здебільшого техногенну природу
  • Явище Ель-Ніньо, яке у цьому році набуло великого значення щодо перерозподілу температури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.
Required fields are marked:*

*